środa, 28 sierpnia 2013

Marissa Meyer "Saga księżycowa. Scarlet"


Tytuł: Saga księżycowa. Scarlet
Seria: Saga księżycowa
Tom: 2
Autor: Marissa Meyer
Wydawca: Wyd. Egmont
 Data premiery: 8 Maja 2013 r.
Ilość stron: 496
Cena: 34,90 zł
Marrisa Meyer powaliła mnie na kolana swoim debiutem literackim, którym jest nic innego jak Saga księżycowa. Cinder. Na kontynuację czekałam z zapartym tchem, dosłownie. Pomysłowy i oryginalny koncept fantastycznego, futurystycznego świata porwał mnie doszczętnie. Rzadko kiedy zdarzyło mi się przeczytać równie dobry debiut. Saga księżycowa. Scarlet dotrzymała kroku swej poprzedniczce. Jestem skłonna oznajmić, że ta część spodobała mi się bardziej niż wcześniejsza.

niedziela, 18 sierpnia 2013

Agnieszka Lingas-Łoniewska "W szpilkach od Manolo"Tytuł: W szpilkach od Manolo 
Autor:  Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wydawca: wyd. Novae Res 
Data premiery: 31 Maja 2013 r.
Ilość stron: 237
Cena: 29,90 zł
Agnieszka Lingas-Łoniewska to jedna z niewielu polskich pisarzy, których powieści czytam z nieprzerwanym zainteresowaniem i powracam do ich twórczości bez wahania. Do tej pory przeczytałam większość książek z jej dorobku i każda różni się od siebie pod niemal każdym względem. Niemniej, jest jedno, co łączy wszystkie powieści tejże autorki. Miłość. Bez względu na to, jaki gatunek wybrała sobie autorka, na pewno nie zabraknie w nim tegoż uczucia, które zawsze jest silne i inspirujące. Autorka lubi łączyć gatunki, co bardzo polubiłam i dzięki czemu zawsze znajdę coś dla siebie. „W szpilkach od Manolo” to nowe wydanie Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Jest to bowiem książka rozrywkowa – komedia, trochę kryminału i od groma miłości.

sobota, 17 sierpnia 2013

eBuka 2013!


Pomyślałam, że i ja mogę spróbować swych sił w tym konkursie. A raczej farta! Nie będę zatem przynudzać. Jeżeli chcecie oddać swój głos na mojego bloga, oto co musicie zrobić:
wysłać e-mail na adres: ebuka@duzeka.pl
w temacie wpisać: Ponieważ z książką jest mi do twarzy
o nieobowiązkowej treści: Głosuję na tego bloga, ponieważ...

Będę wdzięczna za każdy głos. :)

Pozdrawiam i życzę wam książkowego dnia!


poniedziałek, 12 sierpnia 2013

Patricia Briggs "Wilczy trop"
Tytuł: Wilczy trop 
Seria: Alfa i Omega
Tom: 1
Autor: Patricia Briggs 
Wydawca: wyd. Fabryka Słów 
Data premiery: 24 Maja 2013 r. 
Ilość stron: 440
Cena: 37,90 zł


O Patrici Briggs nie sposób nie usłyszeć dobrego słowa. Wprawdzie nie miałam styczności z serią Mercedes Thompson, która odniosła nieprzeciętny sukces w Polsce oraz na świecie, lecz pierwszy tom Alfy i Omegi pt. Wilczy trop wywarł na mnie ogromne wrażenie. I właśnie dlatego przyznaję rację fanom Briggs, którzy bez zawahania i z lojalnością sięgają po kolejne tomy jej twórczości. Tworzy bowiem coś niepowtarzalnego z ciągle to odgrzewanych na nowo i bez powodzenia wątków fantasy

wtorek, 6 sierpnia 2013

Jessica Brody "52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca"


Tytuł: 52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca
Autor: Jessica Brody
Wydawca: wyd. Fabryka słów
 Data premiery: 19 Lipca 2013 r.
Ilość stron: 420
Okładka: miękka
Cena: 34,90 złPowieść Jessici Brody była odbierana niezbyt pozytywnie przed swoją premierą. Osobiście czułam się zaintrygowana koncepcją „52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca”, ponieważ książka dawała wrażenie rozrywkowej, lekkiej oraz zabawnej. Jednym słowem: idealnej na chwilę relaksu. Nie mam teraz najmniejszych wątpliwości, jeżeli chodzi o trafność wyboru pozycji. Jessica Brody stworzyła naprawdę przyjemną lekturę dla spragnionych pobudzającej do śmiechu historii. Nie oszukujmy się – historia kopciuszka opowiedziana od tyłu już na pierwszy rzut oka zdaje się być przezabawna.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...