poniedziałek, 29 lipca 2013

Stos nadal wakacyjnyLipiec okazał się męczącym i stresującym miesiącem. Nie będę przynudzać, powiem jedynie, że mój zapał do czytania zmalał, a co za tym idzie - zaniedbałam nieco bloga oraz Was. Zamierzam się poprawić. Liczę, że wybaczycie mi tę karygodną obsuwę...

Na moich półkach ukazały się nowe nabytki. Obecnie czytam trzy książki recenzenckie, a te z wymiany czekają na swoją kolej.

środa, 17 lipca 2013

John Marsden "Kroniki Ellie 2. Nieuleczalna"Tytuł: Kroniki Ellie 2. Nieuleczalna
Autor: John Marsden
Wydawca: Wyd. Znak literanova
 Data premiery: 6 Czerwca 2013 r.
Ilość stron: 296
Okładka: miękka
Cena: 31,90 zł

John Marsden to autor moich ulubionych powieści skierowanych głównie do młodzieży. Seria Jutro, jak i trylogia Kroniki Ellie to wartościowa i pełna akcji literatura, którą pokochałam lata temu wraz z premierą pierwszej części. Autor bez dwóch zdań ma swoje dobre i złe chwile, lecz zdarza się, gdy ma się na swoim koncie dziesięć tomów fantastycznej historii. Kroniki Ellie 2. Nieuleczalna  to powieść, którą pochłonęłam w przeciągu paru chwil z ciągłym zainteresowaniem. Uważam, że po równie obszernej ilości części, autor i historia powinny wypalić się wieki temu. Ale na pewno nie w przypadku John’a Marsden’a i opowieści Ellie.

poniedziałek, 1 lipca 2013

Podsumowanie - II kwartał 2013

Witajcie!
Pamiętacie, o czym pisałam w poprzednim Podsumowaniu? Była tam mowa między innymi o wynikach matur oraz związanym z nimi załamaniem nerwowym. Mogę Was uspokoić. Żadnego załamania nie było. Ba! Wręcz przeciwnie. Jestem usatysfakcjonowana wynikami, ponieważ mam sporą szansę na studia, na które od długiego czasu chciałabym się dostać. 
Jak widzicie, w tym kwartale opuściłam się z czytaniem i recenzowaniem. Mam małe zaległości, ale zamierzam wszystko nadrobić w kolejnych miesiącach. :)
Poniżej wrzuciłam małe zestawienie, choć przyznaję, że nie miałam za bardzo w czym wybierać...
1. Ilość przeczytanych i zrecenzowanych książek: 9
2. Ilość książek, które trafiły na moją półkę: 25 
3. Największe książkowe (pozytywne) zaskoczenie: "Fałszywy książę" Jennifer A. Nielsen
4. Największe książkowe rozczarowanie: "Geneza" Jessica Khoury
5. Najbardziej zachwyciła mnie książka: "Przegląd końca świata. Feed" Mira Grant
6. Najbardziej wstrząsnęła mną książka: "Niewinna" Taylor Stevens
7. Najbardziej rozbawiła mnie książka: ------------------------------
8. Najbardziej wyczekiwana premiera książki: "Saga księżycowa. Scarlet" M. Meyer & "Kroniki Ellie 2" J. Marsden (Książki nabyłam, lecz nadal czekają w kolejce)

Pozdrawiam!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...