środa, 26 czerwca 2013

Philippa Gregory "Odmieniec"
Tytuł: Odmieniec
Autor:  Philippa Gregory
Seria: Zakon ciemności
Tom: 1
Wydawca: Wyd. Egmont
 Data premiery: 8 Maja 2013 r.
Ilość stron: 288
Okładka: miękka
Cena: 29,90 złPhilippa Gregory jest znana z twórczości osadzonej w czasach Tudorów. Z wykształcenia historyk, stworzyła powieść pt. „Kochanice króla”, która przyniosła jej międzynarodową sławę, a nawet została zekranizowana. Tym razem  postawiła na klimaty średniowiecznej Europy, pisząc Odmieńca - historię o młodym inkwizytorze, opisującą lęki ludu chrześcijańskiego.

wtorek, 11 czerwca 2013

Veronica Rossi "Przez burze ognia"Tytuł: Przez burze ognia
Autor: Veronica Rossi 
Wydawca: Wyd. Otwarte 
Data premiery: 23 Stycznia 2013 r.
Ilość stron: 364
Okładka: miękka 
Cena: 34,90 zł
Debiut Veronici Rossi pt. Przez burze ognia został bardzo pozytywnie odebrany przez czytelników na całym świecie. Prawa do ekranizacji trylogii zostały kupione przez Warner Bros, a takie osiągnięcie mówi samo za siebie. I rzeczywiście muszę przyznać, że przygoda Arii i Perry’ego była nadzwyczaj przyjemna w odbiorze oraz ciekawa. Niezaprzeczalnie jest to książka, przy której można się zrelaksować, czytając coś naprawdę interesującego, a co najważniejsze, oryginalnego.

sobota, 8 czerwca 2013

Anne Bishop "Belladonna. Efemera"
Tytuł: Belladonna. Efemera 
Autor: Anne Bishop 
Tom: 2
Wydawca: Wyd. Initium 
Data premiery: 1 Października 2012 r.
Ilość stron: 400 
Okładka: miękka
Cena: 39,90 złAnne Bishop słynie z tworzenia niesamowicie oryginalnych światów fantastycznych, na których opiera równie nieoklepane fabuły swych powieści. Belladonna  to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, co zawdzięczam własnemu roztrzepaniu. Niewątpliwie zaliczam tę przygodę do udanych. Bishop udało się wprowadzić mnie w szczegóły życia krajobrazczyń, co bez dwóch zdań pomogło mi w pojęciu złożoności ich świata.

poniedziałek, 3 czerwca 2013

|| Na czerwcowej tapecie ||Tytuł: Przez burze ognia
Autor:  Veronica Rossi
Wydawca: Wyd. Otwarte
 Data premiery: 23 Stycznia  2013 r.
Ilość stron: 368
Okładka: miękka
Cena:34,90 złFragment opisu:

Aria żyje w Reverie – rozwiniętym technologicznie świecie oddzielonym od dzikiej natury szczelną kopułą. Jak wszyscy Osadnicy spędza czas w wirtualnych Sferach dostępnych tylko za pomocą specjalnego Wizjera. Kiedy zostaje wygnana za przestępstwo, którego nie popełniła, wie, że śmierć jest blisko. Perry jako Wykluczony musi walczyć o przetrwanie w brutalnym świecie plemiennych wojen, kanibali i eterowych burz. Udaje mu się przeżyć tylko dzięki wyjątkowym zmysłom pozwalającym wyczuć niebezpieczeństwo i ludzkie emocje. Drogi Arii i Perry’ego się przecinają. Tylko Perry może ocalić dziewczynę od śmierci. Tylko Aria może pomóc mu odkupić winy. Razem rozpoczynają niebezpieczną podróż…______________________________________________________________________________

Tytuł: Odmieniec
Autor:  Philippa Gregory
Wydawca: Wyd. Egmont
 Data premiery: 8 Maja 2013 r.
Ilość stron: 288
Okładka: miękka
Cena: 29,90 zł


Fragment opisu:

Siedemnastoletnia Izolda zostaje zamknięta w klasztorze, aby nie mogła dochodzić swoich praw do spadku po zmarłym ojcu. Kiedy zakonnice, nad którymi sprawuje pieczę jako przełożona, zaczynają lunatykować i zdradzać oznaki obłędu, do opactwa Lucretili przybywa młody nowicjusz Luca Vero, by na polecenie samego papieża wyjaśnić sprawę. Luca i Izolda, zmuszeni stawić czoło największym lękom świata średniowiecznego – czarnej magii, wilkołakom, szaleństwu – rozpoczynają poszukiwania prawdy, swojego przeznaczenia, a także miłości. Pierwszy tom najnowszej serii autorki Kochanic króla.______________________________________________________________________________


Tytuł: Poradnik pozytywnego myślenia
Autor:  Matthew Quick
Wydawca: Wyd. Otwarte
 Data premiery: 6 Marca 2013 r.
Ilość stron: 379
Okładka: miękka
Cena: 34,90 złFragment opisu:

Poznajcie Pata. Pat ma pewną teorię – jego życie to film, który zakończy się happy endem, czyli powrotem jego byłej żony. Pat musi tylko spełnić kilka warunków: robić codziennie setki brzuszków, czytać więcej książek, biegać ubrany w worek na śmieci, żeby zgubić ostatnie zbędne kilogramy, ćwiczyć bycie miłym i dwa razy dziennie łykać kolorowe pastylki. (Fakt, że Pat spędził kilka lat w zakładzie dla psychicznie chorych nie jest chyba wielkim zaskoczeniem). Niestety nic nie układa się tak, jak powinno. Nikt nie chce rozmawiać z nim o Nikki, jego ukochane Orły przegrywają kolejne mecze, a ojciec twierdzi, że Pat przyniósł pecha drużynie. Na domiar złego za Patem łazi piękna, choć równie stuknięta jak on Tiffany, prześladuje go Kenny G, a nowy terapeuta sugeruje zdradę jako formę terapii! Pat nie przestaje jednak myśleć pozytywnie. Czy to wystarczy, by osiągnął swój cel?

[nie mogłam znaleźć traileru książki]
______________________________________________________________________________Tytuł: Grim. Pieczęć ognia 
Autor:  Gesa Schwartz
Wydawca: Wyd. Jaguar
 Data premiery: 31 Maja  2013 r.
Ilość stron: 700
Okładka: miękka
Cena: 49,90 złFragment opisu:

Paryż, czasy współczesne. Grim jest gargulcem, jednym ze strażników, których zadaniem jest ukrywanie przed ludźmi istnienia istot z innego świata. Z całą mocą nie znosi swojego nowego (dwieście lat to niezbyt wiele dla kamiennej rzeźby) miejsca pracy - zalewanej deszczem fasady budynku. Ale robota jest robotą i Grim, choć najchętniej zostawiłby Francję daleko za sobą, twardo stoi na straży Kodeksu, pilnując, by drobne utarczki demonów i wampirów nie wywlekły na światło dzienne tajemnic ich egzystencji. Pewnego dnia Grim spotyka jednak Mię, córkę nielekko psychicznego malarza-samobójcy. Mia obdarzona jest pewnym szczególnym darem - widzi to, czego nie widzą inni. Gdy w ręce tych dwojga wpada dziwny, pokryty tajemniczym pismem pergamin, staje się jasne, że czasy pokoju między mieszkańcami tego i innego świata właśnie dobiegły końca...

_____________________________________________________________________________Tytuł: Saga księżycowa. Scarlet
Autor: Marissa Meyer
Wydawca: Wyd. Egmont
 Data premiery: 8 Maja 2013 r.
Ilość stron: 496
Okładka: miękka
Cena: 34,90 zł


Fragment opisu:

"Drogi Cinder i Scarlet krzyżują się w chwili, w której Ziemia zostaje zaatakowana przez Lunę... Cinder, dziewczyna cyborg zarabiająca na życie jako mechanik, próbuje wydostać się z więzienia, choć wie, że jeśli jej się uda, stanie się najbardziej poszukiwanym zbiegiem we Wspólnocie Wschodniej. Po drugiej stronie kuli ziemskiej ginie babcia Scarlet Benoit. Okazuje się, że Scarlet nie miała świadomości wielu związanych z nią spraw ani śmiertelnego zagrożenia, w którym żyła. Kiedy spotyka Wilka, mającego prawdopodobnie wiadomości o miejscu pobytu babci, czuje powstającą między nimi więź, choć nie potrafi przełamać nieufności. Wspólnie rozwiązują zagadkę, ale wówczas los zderza ich z Cinder przynoszącą nowe pytania bez odpowiedzi. "


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...