poniedziałek, 3 czerwca 2013

|| Na czerwcowej tapecie ||Tytuł: Przez burze ognia
Autor:  Veronica Rossi
Wydawca: Wyd. Otwarte
 Data premiery: 23 Stycznia  2013 r.
Ilość stron: 368
Okładka: miękka
Cena:34,90 złFragment opisu:

Aria żyje w Reverie – rozwiniętym technologicznie świecie oddzielonym od dzikiej natury szczelną kopułą. Jak wszyscy Osadnicy spędza czas w wirtualnych Sferach dostępnych tylko za pomocą specjalnego Wizjera. Kiedy zostaje wygnana za przestępstwo, którego nie popełniła, wie, że śmierć jest blisko. Perry jako Wykluczony musi walczyć o przetrwanie w brutalnym świecie plemiennych wojen, kanibali i eterowych burz. Udaje mu się przeżyć tylko dzięki wyjątkowym zmysłom pozwalającym wyczuć niebezpieczeństwo i ludzkie emocje. Drogi Arii i Perry’ego się przecinają. Tylko Perry może ocalić dziewczynę od śmierci. Tylko Aria może pomóc mu odkupić winy. Razem rozpoczynają niebezpieczną podróż…______________________________________________________________________________

Tytuł: Odmieniec
Autor:  Philippa Gregory
Wydawca: Wyd. Egmont
 Data premiery: 8 Maja 2013 r.
Ilość stron: 288
Okładka: miękka
Cena: 29,90 zł


Fragment opisu:

Siedemnastoletnia Izolda zostaje zamknięta w klasztorze, aby nie mogła dochodzić swoich praw do spadku po zmarłym ojcu. Kiedy zakonnice, nad którymi sprawuje pieczę jako przełożona, zaczynają lunatykować i zdradzać oznaki obłędu, do opactwa Lucretili przybywa młody nowicjusz Luca Vero, by na polecenie samego papieża wyjaśnić sprawę. Luca i Izolda, zmuszeni stawić czoło największym lękom świata średniowiecznego – czarnej magii, wilkołakom, szaleństwu – rozpoczynają poszukiwania prawdy, swojego przeznaczenia, a także miłości. Pierwszy tom najnowszej serii autorki Kochanic króla.______________________________________________________________________________


Tytuł: Poradnik pozytywnego myślenia
Autor:  Matthew Quick
Wydawca: Wyd. Otwarte
 Data premiery: 6 Marca 2013 r.
Ilość stron: 379
Okładka: miękka
Cena: 34,90 złFragment opisu:

Poznajcie Pata. Pat ma pewną teorię – jego życie to film, który zakończy się happy endem, czyli powrotem jego byłej żony. Pat musi tylko spełnić kilka warunków: robić codziennie setki brzuszków, czytać więcej książek, biegać ubrany w worek na śmieci, żeby zgubić ostatnie zbędne kilogramy, ćwiczyć bycie miłym i dwa razy dziennie łykać kolorowe pastylki. (Fakt, że Pat spędził kilka lat w zakładzie dla psychicznie chorych nie jest chyba wielkim zaskoczeniem). Niestety nic nie układa się tak, jak powinno. Nikt nie chce rozmawiać z nim o Nikki, jego ukochane Orły przegrywają kolejne mecze, a ojciec twierdzi, że Pat przyniósł pecha drużynie. Na domiar złego za Patem łazi piękna, choć równie stuknięta jak on Tiffany, prześladuje go Kenny G, a nowy terapeuta sugeruje zdradę jako formę terapii! Pat nie przestaje jednak myśleć pozytywnie. Czy to wystarczy, by osiągnął swój cel?

[nie mogłam znaleźć traileru książki]
______________________________________________________________________________Tytuł: Grim. Pieczęć ognia 
Autor:  Gesa Schwartz
Wydawca: Wyd. Jaguar
 Data premiery: 31 Maja  2013 r.
Ilość stron: 700
Okładka: miękka
Cena: 49,90 złFragment opisu:

Paryż, czasy współczesne. Grim jest gargulcem, jednym ze strażników, których zadaniem jest ukrywanie przed ludźmi istnienia istot z innego świata. Z całą mocą nie znosi swojego nowego (dwieście lat to niezbyt wiele dla kamiennej rzeźby) miejsca pracy - zalewanej deszczem fasady budynku. Ale robota jest robotą i Grim, choć najchętniej zostawiłby Francję daleko za sobą, twardo stoi na straży Kodeksu, pilnując, by drobne utarczki demonów i wampirów nie wywlekły na światło dzienne tajemnic ich egzystencji. Pewnego dnia Grim spotyka jednak Mię, córkę nielekko psychicznego malarza-samobójcy. Mia obdarzona jest pewnym szczególnym darem - widzi to, czego nie widzą inni. Gdy w ręce tych dwojga wpada dziwny, pokryty tajemniczym pismem pergamin, staje się jasne, że czasy pokoju między mieszkańcami tego i innego świata właśnie dobiegły końca...

_____________________________________________________________________________Tytuł: Saga księżycowa. Scarlet
Autor: Marissa Meyer
Wydawca: Wyd. Egmont
 Data premiery: 8 Maja 2013 r.
Ilość stron: 496
Okładka: miękka
Cena: 34,90 zł


Fragment opisu:

"Drogi Cinder i Scarlet krzyżują się w chwili, w której Ziemia zostaje zaatakowana przez Lunę... Cinder, dziewczyna cyborg zarabiająca na życie jako mechanik, próbuje wydostać się z więzienia, choć wie, że jeśli jej się uda, stanie się najbardziej poszukiwanym zbiegiem we Wspólnocie Wschodniej. Po drugiej stronie kuli ziemskiej ginie babcia Scarlet Benoit. Okazuje się, że Scarlet nie miała świadomości wielu związanych z nią spraw ani śmiertelnego zagrożenia, w którym żyła. Kiedy spotyka Wilka, mającego prawdopodobnie wiadomości o miejscu pobytu babci, czuje powstającą między nimi więź, choć nie potrafi przełamać nieufności. Wspólnie rozwiązują zagadkę, ale wówczas los zderza ich z Cinder przynoszącą nowe pytania bez odpowiedzi. "


8 komentarzy:

 1. Posiadam "Przez burze ognia", zobaczymy, czy mi się spodoba.
  Cała reszta również wygląda interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odmieńca już czytałam i bardzo milo wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Same smakowite pozycje :) 3 ostatnie posiadam w wersji papierowej i niedługo planuję się do nich dobrać ;) W sumie, właśnie zaczęłam czytać "Grim"; oby książka nie okazała się nudna... "Odmieńca" mam w formie e-booka, więc poluję jeszcze na "Przez burze ognia", a strasznie mnie ciągnie do tej pozycji. Jednak poczekam na Twoją recenzję i zobaczę czy warto ;))

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy zbiorek, zwłaszcza "Grim" i "Przez burze ognia". Miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czerwiec zapowiada się bardzo intersująco, ja mam w planach "Odmieńca" i "Przez burzę ognia"

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy zbiór. Najbardziej chyba intryguje "Odmieniec". No i "Grim" też wydaje się być niezły ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Przez burze ognia" - świetna książka
  "Odmieniec" - fajna, ale miałam nadzieję na coś znacznie ciekawszego :D
  "Grim. Pieczęć ognia" - zżera mnie ciekawość względem niej :P
  "Scarlet" - tak jak powyżej :P

  OdpowiedzUsuń

Mile widziany jest każdy komentarz. Doceniam, że moje posty spodobały się Wam na tyle, aby skomentować. Jedyną prośbę, jaką do Was kieruję jest zachowanie kultury. :)
Staram się wchodzić na blogi osób komentujących i jeżeli ten mnie zaciekawi dodaję do obserwowanych. Dlatego jeżeli chcecie upomnieć się o rewanż z mojej strony, nie róbcie tego. Sama zdecyduję, czy skomentować bądź obserwować. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...