sobota, 27 kwietnia 2013

Papierowe zapowiedzi - Maj 2013 r.


________________________________________________________________________

Julianna Baggott „Nowy Przywódca”


Wydawca: Wyd. Egmont
Premiera: 8 Maja 2013 r.

Świat po Wybuchu. Bezpieczni są tylko Czyści, żyjący spokojnie pod Kopułą. Na zewnątrz pozostali zmutowani. Partridge, syn Willuksa, dowódcy Czystych, ucieka spod kopuły, by na zewnątrz odnaleźć matkę. Dołącza do grupy Wyrzutków, na których czele stoi El Capitan. Żeby odzyskać syna, Willuks nie cofnie się przed niczym. Żeby ocalić pozostałych, Partridge będzie musiał wrócić pod Kopułę i zmierzyć się z najstraszniejszym wyzwaniem. Pressia zaś, uzbrojona tylko w tajemniczą skrzynkę ze wskazówkami, wyruszy w drogę tam, gdzie nie prowadzą żadne mapy. Jeśli tej dwójce się powiedzie – uratują świat, jeśli nie – ludzkość zapłaci przerażającą cenę…
________________________________________________________________________

Marissa Meyer „Saga Księżycowa. Scarlet”


Wydawca: Wyd. Egmont

Premiera: 8 Maja 2013 r.

Drogi Cinder i Scarlet krzyżują się w chwili, w której Ziemia zostaje zaatakowana przez Lunę... Cinder, dziewczyna cyborg zarabiająca na życie jako mechanik, próbuje wydostać się z więzienia, choć wie, że jeśli jej się uda, stanie się najbardziej poszukiwanym zbiegiem we Wspólnocie Wschodniej. Po drugiej stronie kuli ziemskiej ginie babcia Scarlet Benoit. Okazuje się, że Scarlet nie miała świadomości wielu związanych z nią spraw ani śmiertelnego zagrożenia, w którym żyła. Kiedy spotyka Wilka, mającego prawdopodobnie wiadomości o miejscu pobytu babci, czuje powstającą między nimi więź, choć nie potrafi przełamać nieufności. Wspólnie rozwiązują zagadkę, ale wówczas los zderza ich z Cinder przynoszącą nowe pytania bez odpowiedzi.


________________________________________________________________________

Patricia Briggs "Wilczy trop"Wydawca: Wyd. Fabryka Słów
Premiera: Maj 2013 r.

Wilk Omega jest jak szaman wśród Indian, znajduje się poza wszelkimi układami i zależnościami. Musieli nauczyć ją spuszczać wzrok. Uległe wilki robią to instynktownie.
Istnieją na świecie rzeczy groźniejsze od wilkołaka. 
W górach giną turyści, a wszystko wskazuje na zdziczałego wilka samotnika. 
Anna Latham nie wierzy w istnienie wilkołaków. Do czasu. Pewnej nocy zostaje brutalnie zaatakowana i staje się … jednym nich - niewolnicą w stadzie dominujących samców. Uczy się pokory i nieufności. Wtedy w jej życiu zjawia się Charles Cornick, egzekutor i syn przywódcy wilkołaków Ameryki Północnej. Tym samym Anna zostaje wplątana w sytuację, która ją zdecydowanie przerasta. 

"Briggs po mistrzowsku tworzy krwiste postaci, buduje napięcie i rozpędza akcję - wszystko, co najlepsze w urban fantasy."
 Aneta Jadowska

________________________________________________________________________

Gesa Schwartz "Grim. Pieczęć ognia"


Wydawca: Wyd. Fabryka Słów

Premiera: 8 Maja 2013 r.


Niezwykły debiut niemieckiej pisarki Gesy Schwartz, pełna tajemnic, nastrojowa i miejscami humorystyczna opowieść z pogranicza fantasy i urban fantasy. 

Paryż, czasy współczesne. Grim jest gargulcem, jednym ze strażników, których zadaniem jest ukrywanie przed ludźmi istnienia istot z innego świata. Z całą mocą nie znosi swojego nowego (dwieście lat to niezbyt wiele dla kamiennej rzeźby) miejsca pracy - zalewanej deszczem fasady budynku. Ale robota jest robotą i Grim, choć najchętniej zostawiłby Francję daleko za sobą, twardo stoi na straży Kodeksu, pilnując, by drobne utarczki demonów i wampirów nie wywlekły na światło dzienne tajemnic ich egzystencji. Pewnego dnia Grim spotyka jednak Mię, córkę nielekko psychicznego malarza-samobójcy. Mia obdarzona jest pewnym szczególnym darem - widzi to, czego nie widzą inni. Gdy w ręce tych dwojga wpada dziwny, pokryty tajemniczym pismem pergamin, staje się jasne, że czasy pokoju między mieszkańcami tego i innego świata właśnie dobiegły końca...


________________________________________________________________________


Piękne zapowiedzi! Cztery powyższe tytuły to moje oficjalne Must Read EVER!
Jestem w trakcie lektury Niewinnej aut. Taylor Stevens. Ta jak i pierwsza część serii o Vanessie Michael Munroe to mistrzostwo, kochani! Naprawdę polecam. 
Kolejna recenzja do końca miesiąca, zatem niebawem. :)

Pochwalcie się co czytacie lub chcecie przeczytać w kwietniu oraz maju!13 komentarzy:

 1. Scarlett i Wizje muszę mieć koniecznie!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie chcę, prócz Klątwy tygrysa :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety nie widzę tu propozycji dla mnie :c
  No ale chętnie przeczytam recenzje, może wtedy zmienię zdanie ? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam z niecierpliwością na kontynuację "Cinder" :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tak jak ja! Żałuję, że nie będzie to czysta kontynuacja losów Cinder i jej księcia, ale liczę, że będzie równie rewelacyjna jak pierwsza część. :D

   Usuń
 5. Czekam na Wilczy trop i Nowego przywódcę! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Nowy przywódca" i "Wilczy trop" zapowiadają się fantastycznie! :) A czwartą część "Klątwy" chętnie bym przeczytała, ot tak, bo czytałam pierwsze trzy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety, nie znalazłam nic dla siebie...

  OdpowiedzUsuń
 8. Nic, co by przyspieszyło moje tętno, ale recenzje przeczytam z dziką frajdą :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Na szczęście nic dla mnie. Cieszę się, bo i tak istnieje ogrom pozycji, które pragnę przeczytać, dlatego wolę nie dokładać do niej zbyt wiele. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Scarlet i Nowy Przywódca <3

  OdpowiedzUsuń
 11. Z wybranych przez Ciebie pozycji kręci mnie nowa Briggs :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie wiedziałam, że już jest "Nowy Przywódca" !!! O rany, już odkładam kasę; przeczytałam I tom - "Nowy Świat" - i zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nie mogłam przez jakiś czas przestać o niej myśleć. koniecznie muszę się dowiedzieć co dalej z bohaterami !! ;))

  pozdrawiam serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń

Mile widziany jest każdy komentarz. Doceniam, że moje posty spodobały się Wam na tyle, aby skomentować. Jedyną prośbę, jaką do Was kieruję jest zachowanie kultury. :)
Staram się wchodzić na blogi osób komentujących i jeżeli ten mnie zaciekawi dodaję do obserwowanych. Dlatego jeżeli chcecie upomnieć się o rewanż z mojej strony, nie róbcie tego. Sama zdecyduję, czy skomentować bądź obserwować. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...