niedziela, 24 lutego 2013

Papierowe zapowiedzi - Marzec

Marie Lu "Legenda. Wybraniec"


Data premiery: 5 Marca 2013 r.

Wydawca: Wyd. Zielona Sowa

Day i June, chcąc ratować Edena, dołączają do Patriotów. Elektor Primo umiera. Władzę obejmuje jego syn – Anden. Kim jest? Wrogiem czy wybawcą? Przywódca Patriotów jest pewien odpowiedzi i wierzy, że tylko krwawa rewolucja może uratować kraj. Day i June muszą podjąć decyzję, po której stronie barykady stanąć. Day i June docierają do Vegas w chwili, kiedy staje się coś nieprawdopodobnego: Elektor Primo umiera, a jego syn – Anden – przejmuje rządy w Republice. W chwili kiedy kraj pogrąża się w chaosie, Day i June dołączają do Patriotów. W zamian za obietnicę odnalezienia Edena oraz przerzucenia ich do Kolonii, Day decyduje się na coś, czego unikał przez całe życie – razem z June wezmą udział w zamachu na nowego Elektora Primo. Śmierć Elektora to szansa na zmiany w kraju, w którym mieszkańcy zbyt długo byli zmuszani do milczenia. Jednak kiedy June zbliża się do Elektora, zdaje sobie sprawę, że Anden w niczym nie przypomina swojego ojca. Dziewczyna jest rozdarta między tym, czego oczekują od niej Patrioci, a swoim przeczuciem: A jeśli to właśnie Anden jest nadzieją na nowy początek? Czy rewolucja nie powinna być czymś więcej niż zemstą pełną gniewu i krwi? A co jeśli Patrioci się mylą?

_____________________________________________________

Dan Wells "Partials" (chwilowy brak polskiego tytułu)


Data premiery: 20 Marca 2013  r.
Wydawnictwo: Jaguar 

Pierwsza z cyklu powieści Dana Wellsa, autora nominowanego do Hugo i Campbell Award, klasyczna wizja świata po apokalipsie, dla której inspiracją były między innymi serial "Battlestar Galactica" oraz filmy z serii "Mad Max".Rasa ludzka wymiera. Po wojnie z Partialsami, wychodowanymi w laboratoriach, zmodyfikowanymi genetycznie żołnierzami, pozostała ledwie garstka ocalałych. Ale to nie krwawe walki zdziesiątkowały ludzkość. Partialsi, niewdzięczne dzieci naukowców, wypuścili śmiercionośny wirus, RM, który wybił ponad 99% ludności. Od ponad dekady na świat nie przyszło ani jedno zdrowe dziecko...W enklawie ludzi na Long Island panuje twarde prawo - każda kobieta, która ukończyła siedemnasty rok życia musi zajść w ciążę i urodzić dziecko. Z nadzieją, że właśnie ono przetrwa. Że będzie miało gen odporności na RM. I że dzięki niemu uda się stworzyć szczepionkę... Przez ostatnie lata asystująca w szpitalu Kira widziała już dość śmierci. Gdy Rada chce po raz kolejny obniżyć wiek reprodukcyjny, dziewczyna, mając już dość rozpaczy kolejnych młodych matek, zaczyna szukać rozwiązania problemu na własną rękę. Wiadomo, że wirus działa wyłącznie na ludzi, Partialsi pozostali odporni. Już od lat nikt nie widział ich oddziałów. Kira wierzy, że to właśnie w ciałach stworzonych w laboratoriach superżołnierzy znajduje się klucz do rozwiązania zagadki RM. Chce znaleźć i pojmać jednego z nich - nawet za cenę rozpętania kolejnej wojny...

_____________________________________________________

Lauren Oliver "[requiem]"


Data premiery: 20 Marca 2013 r.
Wydawnictwo: Wyd. Otwarte 

Rewolucja rozlewa się na cały kraj, oddziały rządowe śledzą i brutalnie tępią grupy Odmieńców. Jako członkini ruchu oporu Lena znajduje się w samym centrum konfliktu. Rozdarta między Aleksem i Julianem walczy o swoje życie i prawo do miłości.W tym samym czasie Hana prowadzi bezpieczne, pozbawione miłości życie u boku narzeczonego - nowego burmistrza Portland. Wkrótce drogi dziewczyn znów się zejdą, a ich spotkanie doprowadzi do bolesnej konfrontacji. Czy można wybaczyć zdradę? Czy mury wreszcie runą?

_____________________________________________________

Liz Braswell "Dziewięć żyć Chloe King"
Data premiery: 20 Marca 2013 r.
Wydawca: Wyd. Fillia


“Przechylił jej głowę i zamknął jej oczy. Następnie wytarł malutkie srebrne ostrze w chusteczkę, przykucnął koło swojej ofiary i czekał. Kiedy się ocknie, zabije ją ponownie.”

Pierwsza część trylogii znanej na całym świecie! Na podstawie książki powstał serial o tym samym tytule. Chloe King to normalna nastolatka, chodzi do szkoły, interesuje się chłopcami, kłóci się z mamą. Do czasu. W okolicy swoich 16-tych urodzin Chloe orientuje się, że ma bardzo szczególne zdolności… Zrobi wszystko żeby odkryć prawdę. Musi się spieszyć bo jej prześladowca cały czas czai się w cieniu, żeby znów zabić. Bo Chloe ma dziewięć żyć, ale czy one jej wystarczą…?
_____________________________________________________


Osobiste MUST HAVE miesiąca. Tak się składa, że dwie pozycję z tych czterech najprawdopodobniej otrzymam tuż przed premierą. Mam nadzieję, że wypali.
Zastanawiam się, jaki tytuł Wyd. Jaguar nada książce Walls'a. Premiera niedługo, a o tytule nadal nic nie wiadomo. 
A teraz Wy podajcie swoje typy MH Marca. Jestem ciekawa, na co czekacie. :)


!KONKURS!

11 komentarzy:

 1. Czekam na Chloe i Łabędzia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Królestwo łabędzi" prawdopodobnie będę miała. A, "Rebelianta" muszę przeczytać, bo mam na półce, więc jak mi się spodoba to i po kontynuację sięgnę :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście bym każdej spróbowała :p Mimo to najbardziej jestem ciekawa Partials i Wybranych ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie ciekawi ,,Dziewczyna, którą kochały pioruny" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Osobiście czekam na Chloe, choć inne pozycje także wydają się interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kurczę, ciekawie sie zapowiada. Ja także na Chloe i Łabędzia czekam bardzo bardzo, a po Requiem tak z ciekawości sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się naprawdę ciekawy miesiąc :D "Wybranych" i "Przędzę" jak najbardziej polecam :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Królestwo łabędzi, Chloe i piorunowa laska :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Kilka z tych zapowiedzi chętnie ujrzałabym na swojej półce. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. 'Wybrani' i 'Partials' zaciekawiły mnie po okładce ; )

  Croco,
  czytaj-tu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Mile widziany jest każdy komentarz. Doceniam, że moje posty spodobały się Wam na tyle, aby skomentować. Jedyną prośbę, jaką do Was kieruję jest zachowanie kultury. :)
Staram się wchodzić na blogi osób komentujących i jeżeli ten mnie zaciekawi dodaję do obserwowanych. Dlatego jeżeli chcecie upomnieć się o rewanż z mojej strony, nie róbcie tego. Sama zdecyduję, czy skomentować bądź obserwować. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...