poniedziałek, 24 września 2012

Marek Olbrich "Tyrael. Niedowierzanie"

Lubię książki młodych. A przynajmniej ostatnio, wraz z dziełem Marka Olbricha (niemalże mojego równolatka) doszłam do wniosku, że można napisać coś dobrego, nadal będąc nastolatkiem. Najważniejsze, aby nie przecenić swoich możliwości i nie brać się za temat, któremu się nie podoła.

Tutaj autor wybrał, jak mniemam, temat mu odpowiadający. Bowiem pisanie o aniołach, demonach i krwawych jatkach powinien być dlań przyjemnością. Książka, którą właśnie mam przed oczami, niesie ze sobą nie tylko dobrą zabawę i uciechę, ale również popycha czytelnika do głębszej refleksji na temat otaczającego nas świata i wierzeń społeczeństwa.

niedziela, 16 września 2012

Anna Zielińska-Elliott "Haruki Murakami i jego Tokio"
Od dawna zakorzenione we mnie uwielbienie do Japonii, a zwłaszcza do Tokio było motorkiem napędzającym mój zapał do pozycji Pani Anny. Przewodniki nie są moją dobrą stroną, jeżeli chodzi o pisanie recenzji. Nie kupuję ich z własnej woli, gdyż zazwyczaj wyszukuję potrzebnych informacji w Internecie. Jednak powyższa pozycja szczerze mnie zaskoczyła. W pozytywny sposób.

Anna Zielińska-Elliot – jak dowiadujemy się z obwoluty egzemplarza – to tłumaczka 11 książek Murakamiego. Zatem, kto Waszym zdaniem, mógłby lepiej napisać owy przewodnik po jego dziełach, jak i samym Tokio? Osobiście nie znam lepszej alternatywy.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...