wtorek, 31 stycznia 2012

Karen Marie Moning „Krwawe szaleństwo”


Tytuł: Krwawe szaleństwo
Autor: Karen Marie Moning
Tom serii: II
Wydawca:  Wydawnictwo Mag
Data premiery: 5 października 2011 r. 
Ilość stron: 368
Okładka: miękka
Cena: 32,90 zł


Niekiedy czuję się przytłoczona sztampowymi fabułami fantasty, które znajdują się na runku obecnej literatury. Zdaję sobie sprawę, iż często o tym wspominam, jednak tak naprawdę najbardziej martwi mnie brak oryginalności w twórczości pisarskiej. A zauważyłam, że nie tylko mnie to boli.
Teraz zapewne zastanawiacie się, czy moje użalanie się dotyczy dzieła Karen Moning? Po części. Jednak zanim przejdę do fabuły, napiszę co nieco o owej pisarce.

wtorek, 24 stycznia 2012

Dmitry Glukhovsky "Czas Zmierzchu"
Sięgając po książkę rosyjskiego pisarza nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Mimo otaczającego jego powieści zainteresowania, dość niedawno dowiedziałam się o jego twórczości. Czy pożałowałam spotkania z dziełem Dmitra Glukhovskiego? I tak i nie.

Głównym bohaterem jest Moskwianin, który daje wrażenie spokojnego, pokusiłabym się o stwierdzenie, flegmatycznego człowieka. Przez swoje dotychczasowe życie pracuje w nieco mniejszym biurze tłumaczeń. W jego ręce trafiają przeważnie dokumenty lub programy reklam, które muszą zostać przełożone na język ojczysty bohatera. Mężczyzna nie uważa swojego zajęcia za coś ekscytującego, do momentu gdy otrzymuje dość nietypowy tekst.

piątek, 20 stycznia 2012

Pół roku i konkurs!

Tak! Trzy dni temu minęło pół roku mojego obcowania z blogosferą. Pomyślałam, że z tejże okazji zorganizuję mały konkursik,  a konkretniej losowanie. Wiem, że niewielu osobom chce się tworzyć coś konstruktywnego, dlatego pomyślałam, że postawię na coś prostego.

środa, 4 stycznia 2012

Conor Kostick "Epic"

Kim jest Conor Kostick? Na pewno niektórzy z Was nie przypominają sobie podobnego autora. Przyznam, że ja również, ale do czasu. Ów pisarz jest pomysłodawcą pierwszej na świecie gry LARP. Niektórych może odrzucać wątek technologiczny lektury. Aczkolwiek połączenie gry z rzeczywistością to pociągający temat, nawet dla osób, które nie przepadają za podobnymi koncepcjami

Epic to gra. Nie, przepraszam: Epic to życie.

poniedziałek, 2 stycznia 2012

Podsumowanie roku 2011 oraz plany na rok 2012:)

Kamień spadł mi z serca; nareszcie rok 2011 minął, ustępując miejsca kolejnemu. Pomyślałam, że nie będę odstawać od reszty i również sporządzę małe podsumowanie. Zatem trochę statystyk.

W roku 2011 przeczytałam (liczę jedynie te od chwili powstania bloga): 21 książek(skromnie).
Moją przygodę zapoczątkowałam "Księgą Cmentarną" Neila Gaimana,
a rok 2011 zakończyłam dziełem Conor'a Kostick'a pt. "Epic".

Na moim blogu nazbierało się 22 obserwatorów, chociaż marzę o powiększeniu tej liczby. 
Łącznie wrzuciłam 32 posty, które zostały skomentowane 89 razy.

Moje plany? Chciałabym, aby mój blog się rozwijał, jego publiczność oraz mój zapał do czytania i recenzowania. Zamierzam również zacząć urozmaicać nieco moje skromne blogi ewentualnymi konkursami i zabawami. Planuję ukończyć w końcu moją, mam nadzieję, że mogę ją tak nazwać, książkę, rozpocząć kolejne projekty, które siedzą mi w głowie, a póki co nie mam możliwości by przelać je na papier. 


PS. Jutro zapraszam na recenzje książki Conor;a Kostick'a "Epic". Na starcie mogę obiecać, że nawet sekunda spędzona z tą pozycją nie jest czasem zmarnowanym. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...