środa, 28 listopada 2012

Papierowe zapowiedzi - Grudzień

Zapraszam do odnalezienia czegoś dla siebie!

Stefan Gemmel "Porywacz Cieni. Twierdza czasu"

Data premiery: 5 Grudnia
Wydawnictwo: Buchmann


Simon, odesłany z magicznego statku, wraca do domu. Stracił właśnie ojca, który przed laty służył Porywaczowi Cieni, a teraz został przez niego uwięziony. Jeśli nie uda się go uwolnić, czarownik zmieni przeszłość i Simon się nie narodzi. Chłopak wraca więc potajemnie na  pokład Zbieracza Dusz. Dołącza do przyjaciół: Neferti, Nin-Si, Moona i Caspara.
Postanawiają, że muszą doprowadzić do ostatecznej rozgrywki z Porywaczem Cieni. Udają się więc do Twierdzy Czasu, gigantycznego pomieszczenia w morskim dnie zwieńczonego szklaną kopułą, ukrytego pod Klifem Rudzielca, tuż obok rodzinnego miasteczka Simona. Czeka tu na nich znacznie więcej niebezpieczeństw niż sam groźny Porywacz Cieni.

_____________________________________________________________


Stefan Gemmel "Kroki w nieznane"


Data premiery:  4 Grudnia
Wydawnictwo: Solaris

Kroki w nieznane
kultowy almanach światowej fantastyki. W latach 70. redagowany przez Lecha Jęczmyka i wydawany przez Iskry, zamknięty z powodu niepoprawności politycznej.
Po 30 latach reaktywowany przez wydawnictwo Solaris, wciąż stanowi okno w świat tętniącej życiem, pomysłami i ideami fantastyki. W każdym tomie wyłącznie opowiadania premierowe, nowi autorzy, wschodzące gwiazdy światowej fantastyki, wymieszani z tuzami science fiction. Nowe z klasyką tworzy niepowtarzalny charakter tego almanachu, jedynego takiego na rynku europejskim.
Reaktywowane tomy Kroków w nieznane  sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 50 tysięcy egzemplarzy.

_____________________________________________________________Camilla Lacberg "Zamieć śnieżna i woń migdałów" 

Data premiery: 5 Grudnia
Wydawnictwo: Czarna owcaNa tydzień przed świętami Bożego Narodzenia młody policjant Martin Mohlin jedzie na wyspę Valön, by poznać rodzinę swojej narzeczonej. Uroczysta kolacja przeradza się jednak w dramat –niespodziewanie na ziemię osuwa się martwy senior rodu i najbogatszy członek rodziny Liljecronas – Ruben.

Martin nie ma wątpliwości, że doszło do morderstwa. Sytuacja jest tym bardziej niebezpieczna, że z powodu zamieci śnieżnej nie można wydostać się z wyspy. Uwięzieni w domu goście czują na plecach oddech śmierci…


________________________________________________________________Giogrio Faletti "Zapiski sprzedawcy kobiet"


Data premiery: 5 Grudnia
Wydawnictwo: Świat książki

Nowy kryminał twórcy „Ja zabijam” i „Jestem Bogiem”

Niejaki Bravo, cyniczny sprzedawca kobiet, poznaje Carlę. Dziewczyna sprowadza na niego kłopoty jak z koszmarnego snu… Szeroko zakrojona powieść sensacyjna w klimacie noir z akcją w 1978 roku. Całe Włochy przeżywają porwanie przez terrorystów premiera Aldo Moro, ale w luksusowych night-clubach i szulerniach życie toczy się bez zmian. Właśnie tam prowadzi interesy niejaki Bravo, dziwny człowiek, sprzedający kobiety i rozwiązujący kalambury. Pojawienie się Carli wzbudza w nim bolesne, dawno uśpione uczucia. Bravo nie wie, że nowa znajomość to początek koszmaru, pełnego policji, tajnych służb i okrucieństwa „Czerwonych brygad”, jakiego nie można sobie wyobrazić…_____________________________________________________________Jack Ketchum & Lucku McKee "Kobieta"

Data premiery: 5 Grudnia
Wydawnictwo: ReplikaKobieta, ostatnia z plemienia kanibali, jest dzika. Christopher Cleek jest dobrze sytuowanym prawnikiem z modelową rodziną, który ją schwytał, uwięził i postanowił ucywilizować. Jego cyniczny sadyzm kontra jej pierwotne instynkty. I jej prosta filozofia: pożywienie wtedy jest wartościowe, gdy ma świadomość bycia pożywieniem. A któż jest bardziej świadomy niż człowiek... Kto zwycięży w tym starciu?
Przedstawiamy najnowszy, sfilmowany, bestseller spółki Jack Ketchum i Lucky McKee.


_____________________________________________________________

Ketchum przechodzi samego siebie... Oswajanie przedstawicielki kanibali? Pociągające, jak cholera! Myślę, że tym razem postawie na niego...

Pozdrawiam!

8 komentarzy:

 1. "Dom nad morzem" i "Kobietę" muszę mieć koniecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobnie jak u Aleksnadry tak i u mnie króluje "Dom nad morzem" oraz "Kobieta" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Porywacz cieni zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Spojrzenie elfa" zapowiada się ciekawie :) No i poza tym muszę nadrobić serię pani Andrews, gdyż za sobą mam dopiero "Kwiaty na poddaszu"...

  OdpowiedzUsuń
 5. Zacieram ręce na myśl o kilku powieściach - "Zapiski sprzedawcy kobiet", "Dom nad morzem" oraz "Kto wiatr sieje", chociaż na mojej półce jeszcze leży pierwsza część tej sagi, ale po tylu pozytywnych opiniach, jestem prawie pewna, że przypadnie mi do gustu. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kto sieje wiatr... zbiera burzę. Aczkolwiek nie czytałam jeszcze trzeciej części i najpierw to będę musiała nadrobić, a dopiero potem przyjdzie czas na czwartą ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba nie znajdę w tych propozycjach niczego dla siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przeczytałabym książkę Lackberg i sięgnęłabym po Niewiernych, ale nie audiobooka:)

  OdpowiedzUsuń

Mile widziany jest każdy komentarz. Doceniam, że moje posty spodobały się Wam na tyle, aby skomentować. Jedyną prośbę, jaką do Was kieruję jest zachowanie kultury. :)
Staram się wchodzić na blogi osób komentujących i jeżeli ten mnie zaciekawi dodaję do obserwowanych. Dlatego jeżeli chcecie upomnieć się o rewanż z mojej strony, nie róbcie tego. Sama zdecyduję, czy skomentować bądź obserwować. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...