czwartek, 22 listopada 2012

Dziewięć żyć Chloe King - zapowiedź i fragment

Nareszcie, stanie się to, na co tak długo i z zapartym tchem czekałam! Jak donoszą niedawno podane informacje, Wydawnictwo Filia nabyło prawa do książki Liz Braswell. Tak, tej samej, na podstawie której powstał serial. Niestety dla jego oglądaczy, w tym mnie, serial zszedł z ekranów i najprawdopodobniej nie pojawi się na nim ponownie. Wydawca: Wydawnictwo Filia
Premiera: Wiosna 2013 r.


Tom 1: UPADŁA


“Przechylił jej głowę i zamknął jej oczy.
Następnie wytarł malutkie srebrne ostrze w chusteczkę, przykucnął koło swojej ofiary i czekał. Kiedy się ocknie, zabije ją ponownie.”

Pierwsza część trylogii znanej na całym świecie!

Na podstawie książki powstał serial o tym samym tytule.

Chloe King to normalna nastolatka, chodzi do szkoły, interesuje się chłopcami, kłóci się z mamą. Do czasu. W okolicy swoich 16-tych urodzin Chloe orientuje się, że ma bardzo szczególne zdolności… Zrobi wszystko żeby odkryć prawdę. Musi się spieszyć bo jej prześladowca cały czas czai się w cieniu, żeby znów zabić. Bo Chloe ma dziewięć żyć, ale czy one jej wystarczą…?A oto wcześniej zapomniany fragment

CZĘŚĆ 1: UPADŁA
Prolog


Był niezmordowany i bezbłędnie podążał jej tropem.

Zwróciła na niego uwagę godzinę temu w barze, kiedy osunął mu się rękaw i dostrzegła na jego ręce ozdobne czarne znamię. Zawijasy atramentu i blizn układały się w dobrze jej znane słowa: Sodalitas Gladii Decimi[1].

Musiała uciekać.

Wzięła głęboki oddech i spojrzała przed siebie, przeskakując stosy śmieci i kałuże z precyzją akrobatki. Napędzał ją strach. Z którą ulicą łączy się ta alejka? Czy niedaleko jest miejsce publiczne – nawet całodobowa stacja benzynowa – w którym mogłaby się schronić?  Nagle poczuła zapach świeżego, wilgotnego powietrza i zrozumiała, że ma przed sobą drogę ucieczki: koniec alei zagradzała brama zwieńczona drutem kolczastym.

Kiedy składała się do skoku, jej głowę wypełniało poczucie triumfu i wolności.

Coś wryło się w jej lewą nogę, rozpruwając mięsień.

Chwyciła się kurczowo bramy. Zraniona noga zwisała bezużytecznie. Kiedy wyciągnęła rękę, żeby zacząć się wspinać, ledwo słyszalny furkot oznajmił nadejście kolejnego ataku. Sekundę później leżała na ziemi.

- Obawiam się, że jesteś w potrzasku – powiedział denerwująco spokojny głos.

Rozpaczliwym wysiłkiem próbowała wlec się po ziemi, byle znaleźć się jak najdalej od napastnika, ale nie miała dokąd uciekać.

- Proszę… nie… – pisnęła, wspierając się plecami o mur. – Nie jestem tym, za kogo mnie masz. Nie jestem zła…

- To zrozumiałe, że tak sądzisz.

Usłyszała delikatny dźwięk cienkiego, niedużego ostrza wyciąganego z pochwy.

- Nigdy nikogo… Nigdy bym nikogo nie skrzywdziła! Błagam!

Podciął jej gardło.

- Id tibi facio, Deus[2] – wyszeptał, przykładając do serca krawędź lewej dłoni, tak że kciuk na środku klatki piersiowej był skierowany ku górze. Z ust umierającej dziewczyny wydobyło się delikatne westchnienie; jej szyję znaczyła cienka wstążeczka krwi – dowód doskonałego wyszkolenia zabójcy. Mężczyzna schylił głowę. – Jako wierny sługa Bractwa Dziesiątego Ostrza. Pater Noster, Rex Gentius[3].

Przechylił jej głowę, by wyglądała bardziej naturalnie i zamknął jej oczy. Następnie wytarł malutkie srebrne ostrze w chusteczkę, przykucnął koło swojej ofiary i czekał.

Kiedy się ocknie, zabije ją ponownie.

_____________________________________________________
[1] Bractwo Dziesiątego Ostrza
[2] Robię to dla Ciebie, Boże
[3] Ojcze Nasz, panie naszego narodu.


Jak dla mnie, bomba. Czekam niecierpliwie, a na wiosnę ustawiam się w kolejce do księgarni. :)


7 komentarzy:

 1. Ja także się nie mogę doczekać tej książki, czytałam ją we fragmentach i jest naprawdę dobra :)) Oby do wiosny! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam wcześniej o tym, ale fabuła wydaje się ciekawa, z chęcią przeczytam, jak już wyjdzie...

  OdpowiedzUsuń
 3. A niech to moje zakręcenie. Miał być fragment, a zapomniałam i nie opublikowałam go tutaj... No nic, błąd naprawiony.

  Cieszę się, że Wy również nie możecie się doczekać! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Baaardzo chcę ją mieć! Fabuła jak najbardziej do mnie przemawia, a okładka jest hm... zjawiskowa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Aaaaa... ! Będe musiała ją przeczytać ! Serial uwielbiałam i ubolewałam nad tym, ze go zdjęli, ale na tę książkę za to będę czkać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ogromnie się cieszę, że seria Chloe King wchodzi do Polski. Oglądałam serial na jej podstawie i bardzo mi się podobał.

  OdpowiedzUsuń
 7. Po obejrzeniu serialu (który źli ludzie anulowali:/) musiałam przeczytać książkę. Niestety nie było tłumaczenia, więc zaczęłam po angielsku, ale z różnych powodów musiałam przerwać i tak do tej pory tkwię na 100 którejś stronie... Ale skoro będzie tłumaczenie to poczekam i skończę czytać już po polsku :)) Zatem, tak, ogromnie się cieszę, że zdecydowali się wydać ją w końcu i u nas!! :D

  OdpowiedzUsuń

Mile widziany jest każdy komentarz. Doceniam, że moje posty spodobały się Wam na tyle, aby skomentować. Jedyną prośbę, jaką do Was kieruję jest zachowanie kultury. :)
Staram się wchodzić na blogi osób komentujących i jeżeli ten mnie zaciekawi dodaję do obserwowanych. Dlatego jeżeli chcecie upomnieć się o rewanż z mojej strony, nie róbcie tego. Sama zdecyduję, czy skomentować bądź obserwować. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...