poniedziałek, 27 lutego 2012

Andrzej Batko "Haker umysłów"Nigdy nie ciągnęło mnie do poradników. Stroniłam od czytania ich, a recenzje nie wchodziły w grę, ponieważ nie sądziłam, że mogę powiedzieć coś konkretnego na ich temat. Cóż, zatem wyprostujmy coś: Haker umysłów to nie poradnik, a przemyślenia na temat tej książki nie mieszczą się w mojej głowie. 

Andrzej Batko przez dłuższy czas swojej kariery zajmował się pracą psychoterapeuty(osobiście nie pogardziłabym takim terapeutą... :D). Obecnie trener NLP(Zbiór technik komunikacji nastawionych na tworzenie i modyfikowanie wzorców postrzegania i myślenia  u ludzi.), uczył się u samego Richarda Bandlera. Od tamtej pory wie, że chce to robić do końca życia. Jak widać, udało mu się. Napisał kilka, jeżeli nie więcej, książek na temat wpływania na ludzi oraz ich podświadome decyzje. 


Zapewne kołata wam się w głowie myśl, a raczej pytanie: A po co mi to? Ano po to, aby osiągać swoje cele! Aby podczas prezentacji marketingowych wypadać znakomicie! By produkty, które sprzedajecie, były chciane i kupowane!
Tak naprawdę można korzystać z tej książki w dwojaki sposób. Dosłownie wykorzystywać wszystkie rady, przestrogi i przytoczone techniki. Lub po prostu wplatać te triki w życiu codziennym, niekoniecznie w celach, które zostały tam podane. Haker umysłów pokazuje również drogę, dzięki której dowiesz się, jak ochraniać swój umysł. W jaki sposób utworzyć firewall’a, aby żaden tytułowy haker nie zmienił Twojego zdania, poglądów lub po to, abyś nie został nieświadomie popchnięty do jakiegoś czynu (np. kupienia tej przeklętej bluzki, na którą w życiu nie wydałbyś 150 zł). Takie „wywieranie wpływu” polega przede wszystkim na podgrzewaniu chęci zakupu, która wcześniej tak naprawdę nie była równie intensywna. A po tych kilku słowach, czynach nie jesteś w stanie racjonalnie myśleć, dopóki nie będziesz miał tego konkretnego przedmiotu w dłoniach.

To tyle, jeśli chodzi o tematykę, teraz powiem coś na temat samego tekstu. Pominę fakt, że Pan Batko samymi słowami popychał mnie do dalszego czytania. Jakim trzeba być mistrzem, aby przez sam ten czyn, wzbudzać czystą potrzebę zapoznania się z tym, co będzie na następnej stronie?! Sprawił, że nie było to zmuszanie, a konieczność. Byłam i nadal jestem pod ogromnym wrażeniem.
Sądzę, że jeśli tematyka jest niepociągająca, powinieneś przeczytać tę książkę dla samego stylu. Autor używa prostych, ciekawych określeń. Wyczułam, że posiada niezaprzeczalne poczucie humoru, które sprawiało, że czytanie było przyjemnością i lekkie, a książka skończyła się po kilku chwilach.

Czy jest coś jeszcze do dodania? Ależ oczywiście.

„Jeśli masz odrobinę poczucia przyzwoitości, normy moralne i jeszcze wierzysz, że kierujesz się w życiu własną wolą to zamknij i odłóż tę książkę!”**cytat z „Haker umysłów” A. Batko (str. 13)Ocena:
5/6

Egzemplarz otrzymałam dzięki uprzejmości serwisu Sztukater oraz wydawnictwu Helion, które je udostępniło. :)


Autor: Andrzej Batko
Tytuł: Haker umysłów
Wydawca: Wydawnictwo Helion
Data premiery: 10 Listopada 2010
Ilość stron: 160
Okładka: twarda
Cena:  28 zł

5 komentarzy:

 1. Zachęcający tytuł ;) Jak i recenzja.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka nęci :D
  A co do samego tematu - ostatnio mam jakoś ochotę na coś w ten deseń. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sol & scorpius: Czyta się szybko i lekko, a wiedza jest naprawdę pożyteczna. Nic dodać, nic ująć. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tytuł i okładka bardzo mnie intrygują ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. Zakupiłam tą książkę - potem postanowiłam znaleźć jej recenzje ( o ironio nie powinno być odwrotnie?) i trafiłam do Ciebie. Dzięki Tobie uważam, że nie był to chybiony zakup.

  OdpowiedzUsuń

Mile widziany jest każdy komentarz. Doceniam, że moje posty spodobały się Wam na tyle, aby skomentować. Jedyną prośbę, jaką do Was kieruję jest zachowanie kultury. :)
Staram się wchodzić na blogi osób komentujących i jeżeli ten mnie zaciekawi dodaję do obserwowanych. Dlatego jeżeli chcecie upomnieć się o rewanż z mojej strony, nie róbcie tego. Sama zdecyduję, czy skomentować bądź obserwować. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...