piątek, 30 września 2011

Agnieszka Pietrzyk "Pałac tajemnic"


Pałac tajemnic - Agnieszka Pietrzyk


Do czego jesteśmy zdolni, aby wydostać się z wszelakich kłopotów, oczyścić z długów i wyprowadzić na prostą własną rodzinę? Czy bylibyśmy w stanie dokonać przestępstwa? Okraść? A nawet zabić?

Kłamstwo, poszlaki, gwałt, romanse. To tylko kilka z wielu wątków zawartych w książce Agnieszki Pietrzyk. Wszystko zostało idealne wplecione tworząc doskonałą atmosferę. Autorka nie tylko ukazuje perypetie rodzin oskarżanych o morderstwo, ale również fakty z życia osobistego głównej bohaterki, która wydaje się niezwykle skrytą i neutralną postacią.

sobota, 17 września 2011

Przegląd #2

Kolejny miesiąc stuknął mojemu blogowi. Równa się to kolejnym przeglądem. (Który na marginesie bezczelnie zapożyczyłam od drogiej Jaskółki. A właśnie! Czekam na twoją fotorelację! Ach Ty nicponiu. Chciała się wymigać...)

Książki które otrzymałam w  bieżącym miesiącu, dzięki uprzejmości wydawnictw, z którymi współpracuję::
 1.Karol Romński - "Pod okiem Boga" [recenzja]
2 Alicja Minicka "Colette" [recenzja]
3. John Marsden "Jutro 2" [recenzja]
4. John Marsden "Jutro" [recenzja]

Aż wstyd przyznać się, że w ciągu miesiąca zrecenzowałam taką ubogą liczbę książek. Jedynym usprawiedliwieniem, jakie dla siebie przygotowałam, jest rok szkolny. Przeważnie wtedy odpływają mi chęci do czegokolwiek i wolę pospać kilka godzin dłużej, niż dla przykładu czytać. 

Mam nadzieję, że w tym miesiącu będzie lepiej! I tego się trzymajmy...


środa, 14 września 2011

Karol Romański "Pod okiem Boga"


Egzemplarz otrzymałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Radwan. ;)
 Definicji wiary jest wiele. Dla jednych jest to ślepe podążanie za kazaniem, życiową powinność, której odrzucenie jest karygodne i bluźniercze. Inni z kolei podchodzą do tego z sercem, nie chcą afiszować się  ze swoimi poglądami i nie zależy im na opinii osób postronnych. To wyłącznie ich wiara, nienależąca do nikogo.

Z zasady jestem osobą subiektywną. Wszystko podporządkowuję swoim poglądom i przekonaniom. Czasami jednak kieruję się opinią innych, ale są to wyłącznie niesamowicie krańcowych sytuacje. Jak zatem jest moje zdanie na temat książki Karola Romańskiego? Jest… złożona.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...