poniedziałek, 18 lipca 2011

Lili st. Crow "Inne anioły"

Wystarczyło, że moim oczom ukazały się pierwsze słowa opisu znajdującego się z tyłu książki, i od razu wiedziałam, iż nie pożałuję przeczytania jej. Jak już wcześniej wspomniałam uwielbiam wszystko, co wiąże się z fantastyką, dlatego zgrzeszyłabym, gdybym pominęła dzieło Lili St.Crow pt. „Inne Anioły”.

Lili st. Crow, znana również pod pseudonimem Anna Beguine to twórczyni romansów paranormalnych, wypełnionych akcją i niebezpieczeństwem.  Prawo publikacji książki pt. „Inne anioły” zostało wykupione w 12 krajach, a cała seria w niedługim czasie trafiła na listy New York Timesa.

Książka opowiada historię typowej szesnastoletniej dziewczyny, w której z pozoru nie ma nic szczególnego. W żaden sposób nie wyróżnia się z tłumu. No może pomijając fakt, iż jest córką łowcy demonów i nierzadko towarzyszy mu w polowaniach… Niektórzy od razu skreśliliby tę książkę, zarzucając tandetność i pospolitość fabuły. Ale czy na pewno?

Gdy główna bohaterka, Dru, jest zmuszona zabić swojego ojca, który został zamieniony w zombie, jej świat nie jest taki kolorowy. Jakby kiedykolwiek był. Jest zmuszona do decydowania o własnym losie, bez czyjejkolwiek pomocy. Bez doświadczonej ręki, która poprowadziłaby ją w odpowiednią stroną. Bez tak dobrze znanego głosu ojca, który zawsze radził w sytuacjach bez wyjścia, który krzyczał na nią, aby nigdy się nie poddawała. I nawet w momencie, gdy jedynej osoby, na której mogła liczyć,  zabraknie, nie poddaje się. Walczy o swoje życie, mimo tak wielu przeciwności.

Zaprzyjaźnia się z Gravesem, zwyczajnym chłopakiem, siedzącym w ławce naprzeciwko niej na jednej z lekcji. Jedyna normalna rzecz w jej życiu. Marzenia… Ale tak właśnie jest, dopóki chłopak nie zostaje przemieniony przez wilkołaka, który uprzednio chciał zabić Dru. W głowie dziewczyny panuje teraz ogromny bałagan. Kto przemienił jej ojca w zombie? Kto czyha na jej życie? I kim jest przeklęty dhampir, Christophe, który twierdzi, iż dziewczyna jest bardziej wyjątkowa niż kiedykolwiek sądziła?

Tak wiele pytań. Tak mało odpowiedzi. Ale to nie koniec tej historii, ponieważ wszystko dzieje się pod osłoną nocy… w Prawdziwym Świecie, o którym my, głupi śmiertelnicy, nie mamy zielonego pojęcia.

Styl autorki jest naprawdę ciekawy i przyjemny w czytaniu. W teksie przeważają opisy sytuacji, uczuć bohaterów niźli dialogi, co biorę jako jedyny minus. Aczkolwiek dzięki temu jesteśmy w stanie w pełni pozwolić porwać się książce, będąc wciągniętym do niezmiernie realnego świata. Cała historia jest skrupulatnie przemyślana, a jest to tym, czego oczekujemy po dobrych książkach fantasty.

Z czystym, niczym łza, sumieniem mogę przyznać, iż jest to jedna z bardzo dobrych książek, jakie zdarzyło mi się przeczytać. Może i nie wnosi wiele do życia czytelnika, ale chwyta nas… porywa… trzyma do ostatniego, przeczytanego słowa. 

Serdecznie polecam.

Ocena:
4,5/6Tytuł: Inne anioły
Cykl: Strange Angels
Tom: 1
Autor: Lili St. Crow
Wydawca: AMBER
Data wydania: 27 lipca 2010
Liczba stron: 304
Oprawa: miękka
Cena: 29,80 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Mile widziany jest każdy komentarz. Doceniam, że moje posty spodobały się Wam na tyle, aby skomentować. Jedyną prośbę, jaką do Was kieruję jest zachowanie kultury. :)
Staram się wchodzić na blogi osób komentujących i jeżeli ten mnie zaciekawi dodaję do obserwowanych. Dlatego jeżeli chcecie upomnieć się o rewanż z mojej strony, nie róbcie tego. Sama zdecyduję, czy skomentować bądź obserwować. :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...